You are currently viewing Czy odstraszamy swoich klientów?

Czy odstraszamy swoich klientów?

Cena i koszty dlaczego musimy rozmawiać o pieniądzach? Czy klient, który szuka danej usługi lub produktu zanim dokona decyzji zakupowej chce poznać informacja na temat ceny?

📢 Czy odstraszamy naszych klientów już w momencie jeśli nie znajdzie informacji na temat ceny naszych usług na stronie internetowej? W chwili obecnej każdy mam dostęp do informacji w Internecie a zwłaszcza nasza konkurencja.

📢 Jednak odniosę się do przykładu, który bardzo często występuję również u mnie. Bardzo często wychodząc do konkretnej restauracji, w której jeszcze nie byłem a właściwie jeszcze w domu, sprawdzam recenzje w sieci oraz stronę internetowa restauracji, żeby zerknąć na menu.

📢 Co by się stało, gdybym spojrzał na menu i zobaczył listę dań bez cen? Pewnie jak większość ludzi nie zdecyduje się na wybór tej restauracji, nie dlatego, że mnie na nią nie stać, ale raczej z uwagi na to, że nie podali cen przez to w moim umyśle kiełkuję ziarno wątpliwości.

📢 Bardzo często więc podają informacje w temacie cen i kosztów  już na stronie internetowej z punktu psychologicznego budujemy wśród przyszłych klientów zaufanie a to jakie ceny ma konkurencja tak naprawdę wszyscy wiemy, chodzi raczej o to jaką wartość dodaną Ty możesz zaoferować swoim klientom ☺

📢 A czy Ty podajesz ceny i koszty swoich produktów lub usług na swojej stronie internetowej? Czy to jest dobra strategia?

PS. Inspiracją do napisania tego artykułu jest książka „Co chce wiedzieć klient”☺

Pozdrawiam
Artur Lipp
🔝 CEO at Lipphouse.com | HR | Executive Search | Direct Search | Headhunter | Rekrutacje dla biznesu 
+48 881 299 272 artur.lipp@lipphouse.com