You are currently viewing Kluczowe benefity dla księgowego: Co może przekonać do zmiany pracy?

Kluczowe benefity dla księgowego: Co może przekonać do zmiany pracy?

Na co dzień zajmuję się realizacją tematów rekrutacji m.in: Księgowy, to jeden z moich ulubionych procesów może dlatego, że moja żona Ewelina Lipp właśnie ten zawód wykonuje od ponad 20-tu lat ☺

Choć są specjalistami w jednym konkretnym obszarze, mają swoje unikalne potrzeby i oczekiwania w zakresie zatrudnienia ☺

Przyjrzyjmy się kluczowym aspektom.

🎯 Atrakcyjne wynagrodzenie

Choć to oczywiste, warto podkreślić, że konkurencyjne wynagrodzenie jest jednym z kluczowych czynników przyciągających księgowych. Wiedza, umiejętności i doświadczenie w tej dziedzinie są wartościowe, dlatego odpowiednie wynagrodzenie jest podstawą. Na jaką kwotę mogą liczyć księgowi? Jak to mówią to zależy od umiejętności, lokalizacji, zakresu obowiązków etc. Przykład woj. Śląskie (* SSC lub Korporacja) – Młodszy Księgowy kwota od 5000 – 6000 zł brutto do Głównego Księgowego – 15000 – 24000 zł brutto.

🎯 Elastyczność czasu pracy

Księgowi często pracują w okresach wzmożonej aktywności, np. podczas zamknięć miesiąca czy rocznych rozliczeń podatkowych. Możliwość elastycznego dostosowywania godzin pracy lub pracy zdalnej może być dla nich ogromnym plusem. Obecnie model hybrydowy to numer 1 ☺

🎯 Możliwości rozwoju i szkolenia

Branża księgowa jest podatna na zmiany przepisów i innowacje technologiczne. Dlatego dostęp do regularnych szkoleń i kursów uaktualniających wiedzę jest niezwykle ważna. Zdecydowanie Stowarzyszenie Księgowych w Polsce daje takie możliwości o szkoli po prostu on-line☺ Szukasz porad to zdecydowanie strona INFOR.

🎯 Nowoczesne narzędzia pracy

Księgowość coraz bardziej opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Dla wielu księgowych dostęp do nowoczesnych programów księgowych czy systemów automatyzujących pewne procesy jest kluczowy. Przykład programu Saldeo – Automatycznie odczyta faktury, wyciągi bankowe, dzięki czemu zredukujesz koszty nawet o 50%, zautomatyzujesz działania i oszczędzisz czas.

🎯 Stabilność zatrudnienia

Niepewność dotycząca przyszłości stanowiska, czy firmy może być stresująca. Dla wielu księgowych długoterminowa perspektywa i stabilność zatrudnienia są ważne.

🎯 Kultura organizacyjna

Atmosfera w miejscu pracy, relacje z przełożonymi i kolegami, a także poczucie przynależności i wartości w firmie, mogą być równie ważne, co wynagrodzenie czy benefity.

Podsumowanie:

Księgowy, podobnie jak wszyscy specjaliści, poszukują nie tylko odpowiedniego wynagrodzenia, ale także innych aspektów pracy, które sprawią, że będą czuli się docenieni. Firmy, które rozumieją i spełniają te oczekiwania, mają szansę przyciągnąć najlepszych ekspertów w dziedzinie księgowości.

A co dla Ciebie jest ważne patrząc przez pryzmat zawodu, który wykonujesz?

Pozdrawiam

Artur Lipp 

🔝 CEO at Lipphouse.com | HR | Executive Search | Direct Search | Headhunter | Rekrutacje dla biznesu +48 881 299 272 artur.lipp@lipphouse.com 

#hr #rekrutaja #CEO