You are currently viewing Skuteczna rekrutacja z perspektywy kandydatów to…

Skuteczna rekrutacja z perspektywy kandydatów to…

🔴 Skuteczna rekrutacja z perspektywy kandydatów to… 🔴

 
📢 W ostatnim czasie rozmawiałem z kilkoma osobami, którzy otwarcie stwierdzili iż angażując się w proces rekrutacji oczekują „skutecznej” rekrutacji… dla mnie to nic innego jak po prostu przeprowadzenie procesu, w którym kandydat jest informowany na bieżąco o jej postępach.

Modelowy etapy rekrutacji:
📌 Analiza CV
📌 Kontakt telefoniczny
📌 I spotkanie rekrutacyjne
📌 Testy ( opcjonalnie)
📌 II Spotkanie rekrutacyjne
📌 Informacja zwrotna
 
📢 Z punktu widzenia kandydatów są 3 kluczowe kwestie świadczące o skuteczności rekrutacji:

 Czas do rozmowy – jest to czas od zapoznania się z ofertą/aplikowania na konkretną ofertę a zaproszeniem na spotkanie. W zależności od rodzaju oferty, czy jest to stanowisko specjalistyczne, menadżerskie może on wynosić od 48 godzin do 2 tygodni.

– Czas do informacji zwrotnej – oznacza czas, który mija od aktywności ze strony kandydata a feedbackiem, który otrzymuje z firmy rekrutacyjnej lub bezpośredniego hiring managera.

– Ocena jakościowa informacji zwrotnej – to subiektywna ocena kandydatów o feedbacku, który otrzymali zdecydowanie mogę go wykorzystać w kolejnych procesach rekrutacyjnych.
 
📢 A jakie jest Twoje zdanie w tym temacie?
 
Proszę o komentarz.
 
 
Pozdrawiam
Artur Lipp
🔝 CEO at Lipphouse.com | HR | Executive Search | Direct Search | Headhunter | Rekrutacje dla biznesu +48 881 299 272 artur.lipp@lipphouse.com